Maumedžiai

Maumedis europinis (Larix decidua)
Mėgsta saulėtas vietas. Geriausiai auga drėgnoje, bet pralaidžioje dirvoje. Toleruoja dalinius pavėsius. Nepakenčia sausrų ir miesto užterštumo. Visiškai atsparus šalčiui.Jaunas medis kūginės formos, su laiku išplatėja ir formuoja horizontalias šakas. Greito augimo. Visiškai suaugęs pasiekia iki 20 – 40m aukščio ir  6 – 9m pločio. Spygliai trumpi, susirinkę kuokšteliais, šviesiai žali, rudenį pagelsta ir nubyra. Formuoja stačius kiaušiniškus kankorėžius.
Maumedis europinis (Larix decidua) 'KREJČA MUTATION'
Mėgsta saulėtas vietas. Geriausiai auga priesmėlio ar priemolio, šiek tiek rūgščioje, drėgnoje ir gerai sausinamoje dirvoje. Nemėgsta sausų ir šlapių pozicijų. Toleruoja dalinius pavėsius. Nepakenčia sausrų ir miesto užterštumo. Galimas genėjimas ir formavimas. Atsparus šalčiui.Originalios išvaizdos, nykštukinis maumedis netaisyklinga laja. Nereguliaraus augimo, vienais metais gali paaugti 50cm, kitais metais augimas gali būti tik keli centimetrai. Per 10 metų pasiekia iki 1m aukščio ir 0,6m pločio. Spygliai šviesiai žali, rudenį pagelsta ir nubyra.
Maumedis europinis (Larix decidua) 'LITTLE BODGE'
Nykštukinis, tankiai šakotas maumedis netaisyklinga laja. Lėto augimo. Visiškai suaugęs siekia iki 2m aukščio ir 1,2m pločio. Spygliai melsvai žali, rudenį pagelsta ir nubyra. Tinkamas sodinti tiek saulėtoje, tiek dalinai pavėsingoje vietoje. Geriausiai auga priesmėlio, šiek tiek rūgščioje, drėgnoje ir gerai sausinamoje dirvoje. Pakantus šlapioms pozicijoms. Netoleruoja miesto užterštumo. Galimas genėjimas ir formavimas. Atsparus šalčiui.