Eglės

EGLĖ BALTOJI ‚CONICA‘ / Picea glauca ‚Conica‘

Aukštis iki 1,5 – 2 m, auga lėtai. Taisyklingos kūgiškos formos. Šakelės smulkios, labai tankios. Spygliai tamsiai žali, trumpi (8-10 mm), spinduliškai išsidėstę ant ūglių ir šakelių.

EGLĖ BALTOJI ‚DAISY WHITE‘ / Picea glauca ‚Daisy white‘

Lėto augimo plačios kūgio formos, per 10 metų užauga iki 0,8 metro aukščio. Šakos standžios ir trumpos. Pirmas pavasarinis prieaugis geltonos, o antras vasarinis žalios spalvos.

EGLĖ BALTOJI ‚ECHINIFORMIS‘ / Picea glauca ‚Echiniformis‘

Nykštukinė baltosios eglės veislė, labai tankia kupoliška laja. Per 10 metų užauga iki 20 cm. aukščio ir 30 cm. pločio. Šakos labai tankios ir trumpos, spygliai melsvi.

EGLĖ BALTOJI ‚ZUCKERHUT‘ / Picea glauca ‚Zuckerhut‘

Aukštis iki 1,5 m, plotis iki 0,7 m. Laja kūgiška. Spygliai trumpi, žalios spalvos.

EGLĖ DYGIOJI ‚BLUE TRINKET‘ / Picea pungens ‚Blue trinket‘

Aukštis iki 7 m. Lėtai auganti dygioji eglė, per 10 metų užauga apie 1-1,2 metro aukščio. Vertinamas dėl tankios, taisyklingos lajos ir ypač dėl ryškiai melsvų - sidabriškų spyglių.

EGLĖ DYGIOJI ‚BIALOBOK‘ / Picea pungens ‚Bialobok‘

Lėtai auganti netaisyklingos kūgiškos formos eglė.Per 10 metų užauga iki 2 metrų aukščio. Spygliai melsvi, o  pavasarį gelsvi. Nereikli.

EGLĖ DYGIOJI ‚MAIGOLD‘ / Picea pungens ‚Maigold‘

Žemaūgė, per metus užauganti 5-6 cm. Dažnai būna su 2 viršūnėmis. Išskirtinis bruožas – jauni spygliai auksinės spalvos.

EGLĖ DYGIOJI ‚ISELI FASTIGIATA‘ / Picea pungens ‚Iseli fastigiata‘

Viena iš siauriausių dygiosios eglės veislių, per 10 metų užauga apie 2,5 metro aukščio. Šakos tvirtos, išsidėstę  lygiagrečiai kamienui ir suformuoja tankią koloninę lają.

EGLĖ DYGIOJI ‚GLAUCA‘ / Picea pungens ‚Glauca‘

Medis kūgiška laja sidabriškai pilkais spygliais. Auginama saulėtoje vietoje, ji geriau už bet kurią kitą eglę pakenčia sausras. Visiškai atspari šalčiui (-39oC).

EGLĖ PAPRASTOJI ‚NIDIFORMIS‘ / Picea abies ‚Nidiformis‘

0,8-1,5 m aukščio ir panašaus pločio pagalviškas ar netaisyklingai pusrutuliškas krūmas su lizdo formos įduba viršutinėje dalyje. Metinis prieaugis yra 3-4 cm. Spygliai šviesiai arba tamsiai žali.

EGLĖ PAPRASTOJI ‚FROHBURG‘ / Picea abies ‚Frohburg‘

Neplačiai koloniškas medelis nusvirusiomis šakomis ir viršūne. Užauga apie 5 m aukščio ir 2 m pločio. Vertinamas dėl neįprastos formos ir siauros svyrančios lajos.

EGLĖ PAPRASTOJI ‚RYDAL‘ / Picea abies ‚Rydal‘

Aukštis iki 2,5 m. Vidutinio augumo, kūgio formos medelis, pavasarį jauni ūgliai ryškiai violetinės spalvos. Augimo sąlygoms nereiklus augalas.  Atsparus šalčiui iki -20oC.

EGLĖ PAPRASTOJI ‚BARRYI‘ / Picea abies ‚Barryi‘

Aukštis iki 2 m, plotis iki 1,5 m. Plataus kūgio formos, tankus krūmas. Augimo sąlygoms nereiklus.

EGLĖ PAPRASTOJI ‚PUSH‘ / Picea abies syn. Acrocona Nana

 Paprastosios eglės ‚Acrocona‘ raganos šluota.  Pasižymi labai lėtu augimu ir labai tankia laja, tačiau kaip ir ‚Acrocona‘ kasmet ant dalies šakelių galų „pražysta“ ryškiais kankorėžiukais, kurie antroje vasaros pusėje paruduoja. 

EGLĖ PAPRASTOJI ‚VERMONT GOLD‘ / Picea abies Vermont Gold

Paprastosios eglės veislė  besidriekiančiomis šakomis, neturinti išreikštos viršūnės. Spygliai minkšti, o jaunų ūglių geltonai žali. Su laiku – bręstant pažaliuoja. Pakenčia dalinį šešėlį, užauga iki 0,5 m.

EGLĖ SERBINĖ ‚PEVE TIJN‘ / Picea omorika "PEVE TIJN"

Žema serbinės eglės veislė dvispalviais spygliais, dominuoja geltona spalva. Iš pradžių auga „lizdo“ forma, o po keleto metų suformuoja viršūnę ir įgyja plataus kūgio formą.